Maszyny do śrutowania są teraz sm@rt | Blasting machines - Shot blasting machines - Surface Finishing | Gostol TST
Maszyny do śrutowania są teraz sm@rt
Maszyny do śrutowania są teraz sm@rt

Maszyny do śrutowania są teraz sm@rt

Żyjemy w szybko zmieniającym się świecie pełnym digitalizacji i technologii infromatycznych,która pomaga osiagać rezultaty, któe nie były możliwe do osiągnięcia w minionych dekadach. Korzystamy w pełni z technologii informatycznych i używamy ich mądrze w naszych maszynach do śrutowania. Dzięki technologii informacyjnej i komunikacyjnej wykorzystywanej w naszych kołach sm@rt, uzyskaliśmy dużo wyższy poziom automatyzacji , samo-konfiguracji  oraz bajbardziej przejrzystą kontrolę stanu koła. Nasza firma stosuje innowacyjne rozwiązania będące w sercu projektu industry 4.0. Biorąc pod uwagę zastosowanie koncepcji "Internet of Thing" - internetu w urządzeniach - oraz systemów sensoryki zbierających dane, które mogą być wykorzystane przez producentów i wytwórców, wielu ekspertów uważa, że industry 4.0 oznacza czwartą rewolucje przemysłową.

Wiemy, że jednym z ważnych zadań podczas procesu śrutowania lub kulkowania jest zebranie jak największej ilości danych przez maszynę do śrutowania. Zebrane dane zapewaniają optymalne funkcjonowanie oraz monitorowanie i przewidywanie okresu eksploatacji części zamiennych.

Dzięki zastosowaniu czujników i instalacji systemu przekazywania danych, możemy dowieść, że nasze maszyny do śrutowania są naprawdę sm@rt śrutownicami.

Obrz 1: pokazano funkcjonowanie modułu łopatek sm@rt oraz osłon sm@rt

 

Koło Sm@rt

Nasze koło rzutowe z czujnikami »sm@rt«, służacymi do kontroli zużycia zostało opracowane w celu kontrolowania stanu koła, planowania, kiedy konieczna jest wymiana części zamiennych oraz redukcji ilości części zamiennych u użytkownika. Koło sm@rt ma kilka ważnych elementów z czujnikami: łopatki sm@rt, osłony sm@rt, kontrola wibracji koła oraz kontrola prądu na kole. Dzięki całemu systemowi mamy kontrolę nad stanem koła, jak również kontrolę nad procesem śrutowania.

 

czujnik łopatki ir sm@rt 

JAK TO DZIAŁA?

Gdy łopatka zostanie zużyta do pewnego punktu z powodu ścierania, daje ona sygnał wyjściowy (do PLC, SMS lub wysyła wiadomość / powiadomienie). Gdy łopatki są zużyte w 80%, system podaje sygnał, aby był czas na reakcję i zakup nowej łopatki. Jeżeli nie zareagujecie, gdy łopatki zostaną zużyte, koło zatrzyma pracę . Wszystkie alarmy są zebrane w jednym miejscu.

czujnik osłony ir sm@rt 

JAK TO DZIAŁA?

Gdy tarcza jest zużyta do pewnego punktu z powodu ścierania, daje ona sygnał wyjściowy (do PLC, SMS lub wysyła wiadomość / powiadomienie). Gdy tarcze są zużyte w pomiędzy 80% a 85%, system podaje sygnał, aby był czas na reakcję i zakup nowych tarcz. Jeżeli nie zareagujecie, gdy tarcze zostaną zużyte, koło zatrzyma pracę . Wszystkie alarmy są zebrane w jednym miejscu.

Koło rzutowe może pracować,  a Wy macie dość czasu na reakcję i zamówienie części zamiennych. Korzyścią płynącą z tego systemu jest zabezpieczenie śrutownicy i obudowy koła. Najważniejsze jest to, że koło podaje informacje w jakim jest stanie oraz informacje konieczne dla zamówienia części. Zaletą jest to, że nie musicie utrzymywać dużego zapasu osłon.

Kontrola wibracji koła

DLACZEGO JEST POTRZEBNA?
Zaprojektowano specjalny czujnik do kontroli wibracji koła. Wibracje koła/wirnika są mierzone.    
Dzięki temu gwarantujemy, że wirnik pracuje w odpowiednich zakresach. Jeżeli wibracje prekraczają wartość graniczną, to przekazywany jest sygnał wyjściowy (do PLC, SMS lub wysyła wiadomość / powiadomienie). Dzięki temu możemy również zredkować zużycie maszyny i jej części a także obniżyć poziom hałasu.                                                                    

   

 

Kontrola prądu na kole​

DLACZEGO JEST TAK UŻYTECZNA?

W ten sposób mierzymy prąd na kołach, który musi być zawsze ustawiony optymalnie. Jeżeli koła nie są ustawione w optymalny sposób, to Nabywca otrzymuje email lub wiadomość tekstową z ostrzeżeniem. Umożliwia to optymalne działanie procesu. Pomaga zredukować koszty i zapewnić optymalne działanie maszyny. Pomaga także zredukować zużycie maszyny i jej części.

 

Zawór ir sm@rt

DLACZEGO JEST TAK UŻYTECZNY?

Zapewnia wysoką kontrolę przepływu ścierniwa w każdym kole. Oferuje wiele możliwości sterowania  (automatyczna regulacja przepływu ścierniwa, niezależnie od prędkości koła  (od 26 do 62 Hz). Precyzyjna regulacja przepływu w bardzo krótkim czasie  (do 3 sekund), stałe obciążenie silnika koła, zapewni taką samą intensywność strumienia dzień po dniu. Nie ma niebezpieczeństwa, że będzie zachodziło zasypywanie z powodu przecieków ścierniwa. Współpracuje ze wszystkimi rodzajami ścierniw.

Wypuszczając na rynek globalny nasze maszyny do śrutowania sm@rt oraz koła ir sm@rt wnosimy nasz własny wkład do uzyskania wyższego poziomu sterowania procesem, lepszej jakości produkcji i wyższej redukcji kosztów. Nasze produkty stanowia wartość dodaną w procesach produkcyjnych w różnych systemach fabrycznych na całym świecie. Założenia przemysłowego "Internet of Things" - internetu w produktach - są już uwzględnione. Wykorzystujemy możliwości ulepszenia operacji, a w przyszłości planujemy wykorzystywać je jeszcze bardziej. Coraz inteligentniejsze mkaszyny do śrutowania domagają się jeszcze bardziej inteligentnej integracji i użytkowania.

Zadnje novice